Кабінет Міністрів виконав 13-й пункт вимог Маніфесту експертного об’єднання «Тарифна мобілізація», затвердивши новий алгоритм формування платіжки за опалення для тих споживачів, будинки яких не обладнані лічильниками. Про це розповів ініціатор «Тарифної мобілізації» Максим Гольдарб.
«У Маніфесті, який ще на початку червня цього року ми надіслали на ім’я Президента, Голови Верховної Ради та депутатів, з-поміж іншого, вимагалося переглянути норми споживання теплової енергії, що застосовуються при формуванні тарифів. Для цього “Тарифна мобілізація” акцентувала, що тариф за опалення без лічильника треба визначати, виходячи з середньої вартості опалення по будинках із лічильником. Сьогодні Кабмін, із запізненням на півроку, після скандалу з зайвими нарахуваннями, таки ухвалив новий розрахунок вартості опалення», – вказує Гольдарб.
«Протягом 2 років ми намагались переконати Уряд в тому, що нормативи завищені, а щорічні переплати сягають мінімум 10 млрд грн за сезон. Проте Уряд дочекався масових акцій протесту “Тарифного спротиву” та скандалу з захмарними жовтневими платіжками за опалення, щоб усе-таки дослухатися до пропозицій експертів та затвердити новий алгоритм», – додає спеціаліст.
Втім, за його словами, невиконаними залишається ще ціла низка вимог експертного об’єднання «Тарифна мобілізація». І ключова з них – переглянути ціну на газ для населення, виключивши з неї всі необґрунтовані податки (насамперед 50-відсоткову ренту на державний видобуток газу), які штучно роздувають тарифи на ЖКП. Після цих кроків, як переконані експерти, вартість газу для населення буде на рівні не більше 3500 грн за тисячу кубів і близько 3 000 грн для теплокомуненерго як оптового покупця. Причому, таке зниження тарифів жодним не завадить планам «Укргазвидобування» нарощувати видобуток та економити на газі десятки мільярдів, довели у «Публічному аудиті».
Матеріал надано «Публічним аудитом»