Китай не перестає дивувати неперевершеними технологічними успіхами та величними спорудами, що вражають світ. У цій країні створюються визначні пам'ятки, аналогів яким немає ні в Сполучених Штатах, ні в Європі. Одним із таких витворів китайських інженерів є міст Лунліхе (Дуохуа) у повіті Лунлі завдовжки 1260 метрів – нічого подібного у світі досі немає і найближчим часом навряд чи з'явиться.
Напередодні найбільше китайське інформаційне агентство "Сіньхуа" опублікувало нові фото мосту, що знаходиться на фінальному етапі будівництва. Приголомшливі знімки викликали жваві дискусії у соціальних мережах, де користувачі відзначають фантастичний вигляд усієї конструкції.
Міст Дуохуа – останній король активного захоплення скляними мостами, яке поширилося на всі регіони Китаю.
Це перший у світі вантовий міст із ландшафтом альпійського каньйону – він побудований компанією China Railway Hi-Tech Industry Co., Ltd.
З настилом висотою 288 метрів і основним прольотом 528 метрів 4-смуговий вантовий автомобільний і пішохідний міст має найдовшу й найвищу скляну доріжку з будь-коли побудованих у світі. Міст через річку Лунлі розташований у повіті Лунлі, автономному окрузі Цяньнань-Буйї та Мяо, провінція Гуйчжоу.
Новий шлях у мальовничий край
Міст завдовжки 1260 метрів був побудований для полегшення доступу до популярного мальовничого району прерій, розташованого на високому плато на висоті понад 300 метрів над навколишньою місцевістю.
Найближча канатна дорога також відкрита для туристів, але раніше в мальовничий район можна було дістатися тільки крутою і звивистою двосмуговою дорогою з безліччю небезпечних поворотів.
Але тепер дорога буде значною мірою більш простора та комфортна.
Будівництво рекордного скляного мосту багато в чому надихалося успішним відкриттям у 2016 році нині відомого скляного пішохідного мосту Чжанцзяцзе у сусідній провінції Хунань. 430-метровий підвісний проліт, як і раніше, залишається найвищим скляним пішохідним мостом у світі, оскільки Дуохуа є комбінованим пішохідно-дорожнім мостом.
Крім проходів зі скляними панелями шириною 3 метри по обидва боки основного прольоту, на мосту Дуохуа є скляний ліфт, який спускається до рівня зі скляним настилом, що оточує нижню частину західної вежі, пропонуючи ще один унікальний спосіб побачити красу ущелини.
Спочатку передбачалося, що палуба матиме висоту 273 метри, але в результаті редизайну її підняли на 15 метрів до висоти 288 метрів над річкою. На ранніх візуалізаціях також показані скляні панелі вздовж усіх 860 метрів трьох основних прольотів, перш ніж було ухвалено рішення розмістити скляні панелі лише вздовж центрального прольоту завдовжки 490 метрів.
Були збудовані дуже широкі бульвари, щоб забезпечити прямий доступ до мосту зі швидкісних автомагістралей за 10 км на північ, що зробило міст менш ніж за годину їзди від 6-мільйонного населення міста Гуйян.
Особливості конструкції
Міст Дуохуа проходить через Гранд-Каньйон Дуохуа загальною довжиною 1260 метрів. Головний міст є багатобаштовим двовантовим з залізобетону з основним прольотом 528 метрів і шириною 30 метрів.
Головна вежа є тонкостінною порожнистою ромбоподібною вантовою вежею висотою 265 метрів.
Вершина вежі знаходиться приблизно за 400 метрів від дна каньйону, а настил моста - приблизно за 280 метрів від дна каньйону. Головний міст та опори вежі обладнані оглядовими скляними доріжками, екскурсійними ліфтами та оглядовими майданчиками, що поєднують транспортні, туристичні та інші функції.
Відтепер кожен може насолодитися 360-градусним видом на Гранд-Каньйон Дуохуа та прерію Лунлі.
Китайська залізнична компанія Hi-Tech Industry Co займалася виготовленням та встановленням близько 13 200 тонн сталевих балок для всього мосту.
Через те, що міст розташований у районі карстового рельєфу, тут сильно розвинений карстовий яр, а споруда розташована у високогір'ях та долинах, його будівництво було сильно утруднене.
Нові технології будівництва
Прагнучи вирішити складну проблему зведення сталевих балок надвисокого вантового мосту головної вежі, China Railway Hi-Tech Industry Co розробила технологію "монтажу надвисокого вантового мосту з головною вежею в гірській місцевості" та впровадила набір методів встановлення конструкції з головної башти настінного крана, балочного візка. До технології залучений балковий монтажний кран як ядро, яке ефективно вирішує проблеми вузької зони будівництва, складного транспортування сталевої балки та похилого кабелю.
Ефективність будівництва була багаторазово підвищена.
Міст через річку Лунлі - це проект управління дорожнім рухом, що з'єднує пілотну зону відкритого економічного розвитку Лунсі та пасовиську Лунлі в центрі Гуйчжоу.
Після завершення будівництва міст стане швидким шляхом, що з'єднує пасовища із зовнішнім світом, а час у дорозі від міста Гуйян до прерії Лунлі скоротиться з 1,5 години до 30 хвилин.
Новий рівень інженерних рішень
Після завершення будівництва мосту Дуохуа він буде першим у світі вантовим мостом, інтегрованим у ландшафт високих гір та долин.
Міст має довжину 1260 метрів та висоту 122 метри під своїм настилом. На початку будівництва були ухвалені головні технічні норми – міські другорядні дороги, двосторонній чотирисмуговий рух, асфальтобетонне покриття, розрахункова швидкість 40 кілометрів на годину.
Головний міст мосту Дуохуа також має важливі екскурсійно-туристичні функції, включаючи екскурсійні ліфти та оглядові майданчики з висоти пташиного польоту. По обидва боки настилу моста встановлені скляні дошки, а відвідувачі можуть "зазнати особливого хвилювання" на висоті 500 метрів.
Оцінюючи інженерні переваги нового мосту, фахівцям важко приховати своє захоплення.
При цьому інженери з усіх куточків світу зазначають, що в останні десятиліття Китай зміг підняти планку інженерних проектів на недосяжну висоту, встановивши при цьому абсолютно нові стандарти рішень технічних завдань, які здавалися раніше нерозв'язними.