Кабінет міністрів Нової Зеландії  почав працювати над посиленням законодавства в області володіння та продажу зброї. Про це повідомила прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн в неділю, 17 березня, передає DW. 

«Ми хочемо рухатися так швидко, як тільки можливо», — заявила вона. Ардерн оголосила про плани посилення контролю за зброєю як тільки стало відомо, що обвинувачений у вбивстві 50 осіб у двох мечетях 28-річний Брентон Таррант легально володів п’ятьма одиницями зброї, які і використовував в теракті.

За словами його адвоката Річарда Петерса, Таррант звільнив його від обов’язків захищати себе і буде самостійно представляти свої інтереси в суді. Петерс висловив припущення, що Таррант збирається використовувати процес в якості платформи для озвучування своїх екстремістських ідей. 

Нагадаємо, що 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч стався теракт. Зловмисник відкрив вогонь по людям, які прийшли на п’ятничну молитву. В результаті 48 осіб загинули на місці, ще двоє в лікарні.  

Незадовго до здійснення теракту Таррант опублікував в соцмережах 74-сторінковий маніфест, в якому звинуватив мусульман у геноциді білого населення і розповідав про плани провести в Європі теракти, спрямовані проти мусульман.

Print Friendly, PDF & Email