Суд скасував наказ, яким було відсторонено від роботи невакциновану вчительку англійської мови однієї із загальноосвітніх шкіл у Сумській області.

Відповідне рішення ухвалив Роменський міськрайонний суд Сумської області, пише «Я і Закон».

Згідно матеріалів справи, 03.11.2021 р. відповідач повідомив вчительку Роменської ЗОШ №2 ім.акад. А.Ф.Йоффе  про обов’язкове профілактичне щеплення проти COVID-19.

Її зобов’язали до 08.11.2021 р. надати документ про вакцинацію або документ про заборону на вакцинацію, а і у разі ненадання вказаних документів — пообіцяли відсторонити від роботи без збереження заробітної плати.

05.11.2021 р. відповідачем було видано наказ про відсторонення  вчителя від роботи  з 08.11.2021 р. на час відсутності щеплення від COVID-19 без збереження заробітної плати.

Вчителька не погодилася з таким рішенням, вважаючи, що наказ про відсторонення  є незаконним, оскільки порушує її право на працю.

У зв’язку з цим вона звернулася до суду з позовною заявою, у якій просила:

  • визнати незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи;
  • поновити її на роботі;
  • стягнути з відповідача суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу (з 08.11.2021 р.) до дня поновлення на роботі.

Розглянувши матеріали справи, суд  частково задовольнив позовні вимоги педагога, а саме: скасував наказ про відсторонення від роботи вчителя англійської мови.

В решті позовних вимог було відмовлено.

Print Friendly, PDF & Email