Американська розважальна онлайн-компанія Netflix видалила епізод комедійного шоу «Патріотичний акт з Хасаном Мінхадж» (Patriot Act with Hasan Minhaj) зі свого потокового сервісу, призначеного для перегляду в Саудівській Аравії, після скарги влади в Ер-Ріяді. Цю інформацію корпорація підтвердила у вівторок, 1 січня, виданню Financial Times, передає DW.

У випуску сатиричного шоу Саудівська Аравія піддалася критиці у зв'язку з вбивством журналіста The Washinton Post Джамала Хашоггі в саудівському генконсульстві в Туреччині. Телеведучий Хасан Мінхадж, зокрема, заявив: «Прийшла пора переглянути відносини з Саудівською Аравією. Я говорю це як мусульманин і як американець».

Комісія королівства з комунікацій та інформаційних технологій заявила, що це відео порушує саудівський закон про боротьбу з кіберзлочинністю, і зажадала видалити його. У Netflix визнали вимогу Ер-Ріяда обгрунтованою: «Ми рішуче підтримуємо свободу творчості і видалили цей епізод  лише на території Саудівської Аравії, після того як отримали обгрунтований юридично запит відповідно з місцевим законодавством».

Print Friendly, PDF & Email