Євгенія Копейкіна – директор дитячого центру розвитку дитини й приватного дитсадка IQsha Club.

На своїй сторінці у Facebook вона розповіла, як слід підвищити авторитет професії вихователя та якою є ситуація сьогодні.

«Насправді, порівнюючи з вчителем , чомусь навіть у освітніх колах вважається , що вихователь- це нижчий за рангом професіонал. А це зовсім не так», — переконана пані Євгенія.

Адже вихователі – це сучасні феї, перші освітяни , з якими дитина знайомиться , і найчастіше перший досвід відіграє значну роль у формування довіри та зацікавленості до навчання у подальшому. Окрім цього,вихователь піклується і проявлятє любов і турботу , що від вчителя не вимагають, і звичайно ,навчає.

ПЛАН ДІЙ

Освітянка вважає, що для того, щоб у профсеію приходила молодь, сповнена натхнення, слід зробити такі кроки.

Підвищити авторитет професії

Нажаль навіть батьки часто ставляться до вихователей, як до обслуговуючого персоналу.

Часто це супроводжується фразами на кшталт, «Що ви робите? Ви ж не навчаєте , а наглядаєте поки ми на роботі!»

У той же час вчителю у школі не будуть робити зауваження за брудні колготки чи загублену іграшку.

Саме тому, молоді спробують і підуть…

«Я спостерігаю за молодими вихователями і в них є спільна риса — це висока гідність до себе , здорові амбіції і мріі покращити щось у розвитку дітей. І якщо не підтримувати цей запал , поступово він зникає», — переконана пані Євгенія.

ЩО РОБИТИ?

Потрібно зробити вихователів знаменитими та залучити їх до законотворчості!

Слід озвучувати і поширювати реальні історії від реальних вихователів , які досягли успіхів, і незважаючи ні на що, не втратили віру у професію і яких поважають.

Тож пропозиція  №2  – долучати тих , хто в професії кожен день і бере участь у вихованні дошкільнят, до створення законопроектів.

Нехай ті керівники, які перебувають зараз у координаційній групі, складуть опитуванння серед своїх же вихователей, щоб вони мали можливість висловити свою думку на великих конференціях.

ПРЕМІЇ ТА ВИЗНАННЯ

Як зазначає Євгенія Копейкіна, є декілька достойних премій на кращого вчителя року, де є і конкурс, і визнання, і фінансова винагорода .

«А чи є такий конкурс чи нагорода на найкращого вихователя у країні? Я такого не знаю. Створення його познайомить країну з найкращими представниками професії та буде сприяти підвищєнню авторитету професії», — пише вона.

ОПЛАТА ПРАЦІ

Оплата праці та навантаження, за відгуками – це надболюча тема, що найчастіше і є приводом для суперечок та претензій.

На думку освітянки, слід прорахувати оптимальну кількість дітей на одного вихователя  з орієнтацією на оптимальне навантаження. Наприклад на 10-15 дітей – вихователь та няня, щоб вихователі розуміли, за яку кількість дітей є оплата. Якщо вихованців більше – оплачувати надбавки за кожну дитину .

«Так вихователі будуть зацікавлені мати повну кількість дітей у групі та вмотивовані по оплаті у разі більшої кількості», — переконана Євгенія Копейкіна.

Print Friendly, PDF & Email