Під час міжнародної балтійської спеціалізованої виставки бурштину International Baltic Jewellery Show «Amber Trip 2017» Україна вперше на міжнародному рівні повідомила про відкриття ринку бурштину, повідомляють «Держгеонадра».

Україна має наміри створити асоціацію легальних учасників бурштинового ринку та створення постійно діючої біржі укранського бурштину. Такий крок зумовлений катастрофічними масштабами незаконного видобутку «сонячного каменю». То ж вихід з цієї ситуації Держгеонадра бачить у співпраці трьох сторін: держави, бізнесу та місцевого населення. «Тобто держава виконує функцію регулятора, бізнес – це фінансові ресурси, культура надрокористування, передові технології, безпека. Відтак місцеве населення отримує робочі місця, легальну заробітну плату та безпечні умови праці», – зазначає радник з юридичних питань голови Держгеонадр Ірина Супрун. Служба має на меті б об’єднати усіх учасників ринку бурштину, що працюють в правовому полі: розвідка, видобування, переробка, торгівля.

Нагадаємо, що лише за минулий тиждень на Рівненщині відкрили понад 50 кримінальних проваджень щодо незаконного видобутку бурштину. З 6 березня в області діє перативний штаб з протидії бурштинові мафії, до якого залучено, зокрема, роти поліції особливого призначення, патрульної поліції та військовослужбовців Національної гвардії України.

Print Friendly, PDF & Email