Крім бізнесу у сфері торгівлі, інтереси керівництва Metro тісно пов'язані з нафтогазовою та банківською сферами економіки РФ.

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло компанію Metro Cash & Carry до переліку міжнародних спонсорів війни, оскільки компанія продовжує працювати в Росії. Про це повідомляє НАЗК.

Зазначається, що окрім бізнесу у сфері торгівлі, інтереси керівництва Metro тісно пов'язані з нафтогазовою та банківською сферами економіки РФ.

За даними журналістських розслідувань, ключовий акціонер Metro Cash & Carry Даніель Кретинскі контролює EP Infrastructure (EPIF), який володіє 49% компанії Eustream, яка управляє газотранспортною системою, що транспортує російський газ до Центральної та Східної Європи.

"Поки весь цивілізований світ відмовляється від енергоресурсів держави-терориста, керівництво Metro Cash & Carry демонструє, що співпраця з РФ не тільки не буде припинена, а й надалі лише посилюватиметься", - заявили в НАЗК.

Крім того, у Metro приймається оплата картками Миру (проект Сбербанку). Компанія реалізує нові проекти в РФ, такі як мережа продуктових магазинів Квасоля.

Також Metro бере участь у "ідеологічних" російських ініціативах. Так, наприкінці 2022 року в інтернеті поширювалася інформація про те, що німецька мережа Metro в РФ торгує "кувалдами Вагнера".

У НАЗК зазначили, що таким чином менеджмент торгової мережі демонструє максимальну лояльність до режиму РФ.

Як відомо, всі включені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази даних World-Check - бази даних осіб та організацій з підвищеним ризиком, яка використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Print Friendly, PDF & Email