Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни дві провідні харчові корпорації - PepsiCo та Mars. Про це 1 вересня повідомила пресслужба НАЗК.

"Попри заяви про скорочення свого бізнесу, припинення рекламної діяльності та виробництва своєї продукції, вони продовжують працювати у РФ, сплачуючи значні податки до її бюджету, тим самим підтримують економіку країни-агресорки", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що PepsiCo, виробляє прохолоджувальні напої, соки, чипси, закуски, молочні продукти та інші продукти харчування під основними марками Chester’s, Chipsy, Lay’s, Mirinda, Pasta Roni, Pepsi, Propel, Sandora, 7up, Simba, Snack a Jacks, Sonric’s, Tropicana, Агуша, Чудо, Слов’яночка, Садочок, Сандорик, Машенька тощо.

Компанія має в Росії 19 заводів, близько 20 тисяч співробітників та 40 тисяч сільськогосподарських працівників. За показником чистого прибутку PepsiCo є четвертою за розміром компанією в галузі напоїв і харчових продуктів у РФ.

У перший рік повномасштабної війни PepsiCo збільшила свої доходи в Росії до $2,59 млрд. Чистий прибуток виріс на 333% - до $525 млн, порівняно з 2021 роком. Податків до бюджету РФ було сплачено на понад $115 млн.

"У березні 2022 року компанія заявила про припинення рекламної діяльності та виробництва напоїв у Росії у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Проте, у серпні 2022 року виробництво напоїв 7Up та Mirinda під брендами Evervess та Frustyle відновилося", - зазначили в НАЗК.

Крім того, PepsiCo запустила в країні новий бренд лимонаду під назвою Российский подарок на заміну попереднім продуктам. Компанія також продовжує виробництво та дистрибуцію інших товарів: чипси, снеки та молочні продукти. За інформацією зі ЗМІ, чипси Lay’s компанії PepsiCo були знайдені в харчових пайках російських солдатів.

Mars, також виробляє харчові продукти, відома шоколадними батончиками, але виробляє й корми для домашніх тварин, жувальні гумки, напої, їжу швидкого приготування, консервовані соуси. Основні торгові марки - Mars, Snickers, Milky Way, Twix, Bounty, M&M’s, Whiskas, Pedigree, Uncle Ben’s. Також корпорації належить серія торгових марок Wrigley.

Компанія обіцяла скоротити бізнес на території РФ після початку повномасштабної агресії. Проте, фабрики продовжують працювати в Росії зі збільшенням доходів. Виторг ТОВ Марс за 2022 рік виріс до $2,45 млрд, чистий прибуток виріс на 59% до $377 млн. Податків до бюджету РФ сплачено на понад $93 млн.

Print Friendly, PDF & Email