США поки не можуть схвалити передачу специфічного для F-16 обладнання та матеріалів, включаючи льотні тренажери та навчальні посібники, стверджують джерела.
Адміністрація США досі не отримала від європейських партнерів остаточного плану навчання українських пілотів на винищувачах F-16 і тому не може сертифікувати передання необхідного для цього обладнання. Про це напередодні повідомив телеканал CNN з посиланням на неназвані офіційні особи.

За їхніми словами, Білий дім не отримував остаточного плану тренувань українських пілотів. Тому країна не може схвалити передачу специфічного для F-16 обладнання та матеріалів, включаючи льотні тренажери та навчальні посібники.

Неназвані представники американських оборонних відомств повідомили журналістам, що США все ще вирішують, чи направляти американських пілотів для навчання українців. Але жодних рішень не прийматимуть, доки не буде затверджено остаточний план навчання.

У той же час, представник Міністерства оборони Данії надав телеканалу попередню концепцію навчання українців. У ній міститься інформація про те, що підготовка пілотів та наземного персоналу проводитиметься протягом шести місяців на кількох об'єктах, включаючи авіабазу Скрідструп у Данії.

У документі також зазначено, що авіаційна коаліція погодилася надати для навчання "мовних експертів, пілотів, наземний екіпаж, інструкторів, літаки чи фінансування у разі потреби".

Згідно з публікацією CNN, зараз ситуація виглядає так, ніби США та європейці не в змозі вирішити бюрократичний конфлікт, який потребує взаємозаперечного порядку дій – для затвердження країнами Європи програм навчання пілотів потрібна сертифікація США навчальних матеріалів, а для сертифікації навчальних матеріалів американцями – потрібна затверджена європейцями програма навчання.

Print Friendly, PDF & Email