Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про виявлення у соціальних мережах груп, в яких дітей доводять до самогубства.

Такого роду групи завжди асоціюють свою назву чи логотип з літаючими китами, через те що кити — один з небагатьох біологічних видів, представники якого добровільно зводять рахунки з життям – йдеться у повідомлені, що розміщено на сайті Нацполіції.

«Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак у всіх прихильників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами».

Також, повідомлені Нацполіції йдеться про механізм, за допомогою якого підлітків залучають до спільноти самогубців. Для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

Далі, кандидату дається певна кількість завдань («квестів»), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід з усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи надалі продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

У зв’язку з цим батькам рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень, та з’ясовувати обставини у разі їх виявлення, звертати особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита. Також поліція радить перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт.

Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах, звертати увагу на коло спілкування дитини, намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями, обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини та встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини. У випадку виникнення підозри звертатись на гарячу лінію за телефоном: (044) 374-37-21.

Нацполіція також повідомляє про виявлення одною з таких групу мережі «ВКонтакте». Між тим, слід згадати, що адміністрація таких груп може бути розташована у будь-який країні світу. Дивно, що правоохонців питання подібних пабліків зацікавило лише зараз, адже останніх кілька місяців пострадянські ЗМІ пістрявіють матералами на цю тему.

Print Friendly, PDF & Email