Національна рада Австрії схвалила постанову, у якій назвала Голодомор 1932-1933 років в Україні років “жахливим злочином” сталінського режиму.

Про це пише Укрінформ.

Документ під назвою "Про запобігання голоду та дефіциту як зброї війни проти цивільного населення" схвалили одноголосно, “за” проголосували усі парламентські фракції.

Голодомор названо “жорстоким голодом, який був зумисно та систематично спровокований радянським союзом проти цивільного населення, переважно на території України у 1932-1933 роках і який, за різними підрахунками, забрав життя від 3,5 до 7 млн осіб”.

Також було зазначено, що в ті часи “цей жахливий злочин” був проігнорований світовою громадськістю, а одним з небагатьох західних діячів, які протестували проти Голодомору у 1930-х роках, був тодішній віденський кардинал Теодор Інніцер.

Підписанти документа з різних парламентських партій заявили про своє визнання “жахливого злочину Голодомору” та наголосили на важливості внеску такого визнання в аналіз злочинів 20-го століття як центрального елементу в осмисленні минулого. Також у ньому зазначається про “використання голоду як зброї у нинішній російській агресивній війні проти України”.

Print Friendly, PDF & Email