У середу, 14 лютого2018 року, активісти націоналістичного «Чорного комітету» вивісили «дошку польських злочинів проти України» на приміщенні консульства Польщі в Києві. На ній зображено контури Польщі та України в національних, біло-червоних та синьо-жовтих кольорах.

З Польщі до України ведуть стрілки з написами: «окупація, полонізація, пацифікація, операція «Вісла», репресії та концтабори», передає «Польське радіо«.

Інформацію про цей інцидент підтвердив посол Польщі в Києві Ян Пєкло. «Перед консульством з’явилося кілька осіб, вони розгорнули цей плакат, сфотографували і швидко зникли», – сказав посол. За його словами, «коментар – зайвий, акція не мала масового характеру». Як пояснив Ян Пєкло, «це, радше, спроби різних груп, що намагаються здобути популярність».

У свою чергу, організація «Чорний комітет» у своєму повідомленні оголосила, що Польща використовує факт, що Україна перебуває у стані війни. «Польща хоче приписати нам якісь злочини, але ми добре пам’ятаємо її злочини проти України. «Чорний комітет» наголошує: кожен народ має право на своїх героїв і ніхто не має права нав’язувати українцям свою правду. Ми будемо реагувати на будь-які прояви імперіалізму проти України і захищатимемо її суверенітет, якщо на це не здатні офіційні структури», – написав «Чорний комітет».

Print Friendly, PDF & Email