Готівкові кошти, що зберігаються поза банками, становить в Україні 304,2 млрд грн, а це майже 41% від усіх доходів Держбюджету на 2017 рік.

Про це сказав в.о. голови Національного банку України Яків Смолій відкриваючи Cashless Ukraine Summit, – повідомляє прес-служба НБУ у Facebook.

“Сьогодні готівка поза банками в Україні становить 304,2 млрд грн, а це майже 41% від усіх доходів Державного бюджету України на 2017 рік. І ці кошти у готівковій формі не працюють повноцінно на економіку нашої країни», – сказав Смолій.

Він зосередив увагу на вигодах побудови безготівкової економіки в Україні, та наголосив, що безготівкові кошти залишатимуться в економіці, а значить будуть працювати на її розвиток. Так, у 2016 році на це було витрачено 1,3 млрд гривень бюджетних коштів. Банкір підкреслив, що побудова економіки, що грунтується на безготівкових розрахунках, дозволить скоротити ці витрати і звільнити кошти на реформування банківського і фінансового сектора.

Раніше повідомлялося, що НБУ спостерігає позитивну динаміку зростання безготівкових платежів в Україні і прогнозує, що частка таких платежів продовжить зростати.

Print Friendly, PDF & Email