НАТО і Євросоюз знову засудили анексію Росією українського Кримського півострова, що мала місце в 2014 році, і проголошення Криму частиною російської території, яке за цим послідувало.

«Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ми не визнаємо (сьогодні) і не визнаємо (в майбутньому, — йдеться в поширеній у понеділок заяві НАТО.

У документі також піддається критиці російське військове будівництво в Криму і порушення прав людини, в тому числі — «довільні затримання, арешти і тортури» представників кримсько-татарської громади.

Глави зовнішньополітичних відомств країн ЄС також висловилися з приводу п’ятої річниці анексії Криму.

«Ми повністю солідарні з Україною і підтримуємо її суверенітет і територіальну цілісність», — заявила керівник європейської дипломатії Федеріка Моггеріні.

НАТО і Євросоюз закликали до звільнення українських моряків, затриманих в листопаді минулого року  російськими військовими в Керченській протоці.

Нагадаємо, що 15 березня Євросоюз продовжив дію антиросійських санкцій ще на півроку, до 15 вересня 2019 року. Крім того до санкційного списку було внесено вісім осіб відповідальних за акт російської агресії проти українських військових суден та моряків в Керченській протоці. 

Крім того Сполучені Штати посилили свій санкційний режим проти Російської Федерації. 

Джерело

Print Friendly, PDF & Email