Уже наступного року українці зможуть користуватися 4G-інтернетом. Про це на своїй сторінці повідомив Голова Національної комісії з регулювання сфери зв’язку та інформатизації Олександр Животовський на своїй сторінці у Facebook.За його словами, 23 березня на зустрічі з СЕО Київстару, Vodafone та Lifecell домовились щодо рефармінгу частот діапазону 1800 МГц.

«Першим планується провести конкурс на частоти 2600 МГц. Діючий оператор — ММДС — раніше погодився на повернення частини частот, які комісія виставлятиме на конкурс. Таким чином, буде виставлено на конкурс чотири чи п’ять лотів частот, загальною кількістю 2×40 МГц. Початкова вартість частот буде 2.3 млрд. грн. Крім цієї суми, покупці виплатять до 25% початкової вартості частот оператору — донору. Якщо пам’ятаєте, однією з умов тендеру на частоти 3G була конверсія радіочастот, на яку оператори окремо витрачали кошти. Таким чином, тут використовуємо такий же механізм компенсації діючим користувачам ресурсу» — зазначив Животовський.

Далі за планом НКРЗІ та операторів, буде вирішено питання частоти 1800 1800 МГц, домовленості щодо якого були досягнуті під час цієї ж зустрічі.

«У цьому діапазоні є три користувача — наші мобільні оператори, що наразі використовують ці частоти для сервісу GSM. План полягає у тому, що всі три оператори здають всі частоти у цьому діапазоні (там їх 2х75 МГц), а регулятор виставляє їх на конкурс. Для того, щоби забезпечити business continuity, або безперервний сервіс всім нам абонентам, регулятор закріплює за трьома операторами право першого викупу на частину частот — всього 2х60 МГц. Решта частот — 2х15 МГц — будуть виставлені на відкритий конкурс.» — повідомив голова НКРЗІ.

Отримавши згоду трьох операторів, НКРЗІ запропонує Уряду погодити відповідні зміни до Плану радіочастот та вартість ліцензій. Після цього буде оголошено тендер, який сподіваються провести до кінця нинішнього року.

Держава, за словами Животовського, відразу отримає 6.3 млрд. грн. у державний бюджет зразу, подальші інвестиції в сектор телекомунікацій, нові можливості для розвитку підприємництва і економіки, а користувачі інтернет за найновітнішим стандартом.

117 просмотров всего, 2 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email