Народне віче, що відбулось на Майдані Незалежності в Києві та було присвячено річниці перемоги «Революції гідності» одноголосно прийняло резолюцію, що ставить ультиматум ядерному клубові. Слід зазначити, що такого роду резолюцій можна ставитись з певною долею іронії, проте, як свідчить доступ, рішення подобного роду заходів іноді стають реальністю.

Отже учасники віча також вимагають від української влади створити на кордоні з Росією сучасний аналог лінії Маннергейма. Про що конкретно йде мова вони, на жаль, не пояснили, але між іншим в рамках цієї концепції стверджувалось, що до системи оборони України слід долучити всі види озброєнь, в тому числі ракетно-космічні. Україна має для цього всі можливості, оскільки є однією з п’яти країн, що здатні відтворити повний цикл космічних технологій.

Між тим, головна з вимог була спрямована щодо підписантів «будапештського меморандуму». Учасники віча вимагають термінового вирішення питань щодо відновлення територіальної цілісності нашої держави. Проте у випадку якщо цього не буде здійснено Україна має відмовитись від статусу без’ядерної держави та вийти з договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Крім того, Україні має бути сплачено багатомільярдну компенсацію, за ліквідацію ядерної зброї. Якщо цього не станеться, то Україна матиме право відтворити свій ядерний потенціал.

Print Friendly, PDF & Email