Давайте поставимо собі питання: А хто зараз обробляє українську землю і кому вона сьогодні належить? Близько 70% компаній, які зараз орендують українську землю – іноземні. Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від БПП Олексій Мушак.

Коментуючи питання щодо земельної реформи в Україні, народний депутат зазначив, що державі просто необхідно створити відкритий ринок землі, адже це дозволить українським селянам вигідно продавати свої землі.

«Але, якщо ми обмежуємо коло покупців, обмежуємо і права людей отримати від продажу своєї землі справді високу ринкову ціну. Натомість, якщо говорити про те, що землю зможуть купувати лише українці, то таким чином ми вводимо певні обмеження, які зменшать продаж землі на 30-40%», – каже Олексій Мушак.

Що стосується можливої заборони продажу української землі іноземцям, нардеп звернув увагу на те, що у певній мірі іноземці вже користуються українським чорноземом.

«Давайте поставимо собі питання: А хто зараз обробляє українську землю і кому вона сьогодні належить? Близько 70% компаній, які зараз орендують українську землю – іноземні. Бенефеціарами цих компаній є швейцарці, люксембуржці, або ще хтось інший. Тому хочу зазначити, що іноземців не варто боятися. Адже, якщо серед покупців української землі хоча б 5-6% будуть іноземці, то вартість української землі підніметься на 30-40%. А це дуже вигідно для пересічного українського селянина», – наголосив Олексій Мушак.

Print Friendly, PDF & Email