Народний депутат фракції «Слуга Народу» Ольга Василевська-Смаглюк планує підвищити ступінь адміністративної та кримінальної відповідальності за забруднення атмосферного повітря.
Відповідний законопроєкт за номером 2339-1 сьогодні було зареєстровано у Верховній Раді України (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67222).

«Штраф у тисячу гривень не переконував людей компостувати, а не палити (йде мова про листя). Так само і за палаючі поля чи ліси відповідальність не співмірна з тим, яку шкоду своєму здоров’ю та природі наносять палії…ухваленням змін до Кримінального та Адміністративного кодексів, ми підвищуємо відповідальність за незаконне забруднення атмосферного повітря», — зазначила на своїй сторінці у Facebook Ольга Василевська-Смаглюк.

Я стало відомо виданню, внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу України обумовлене необхідністю посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства, усунення дисбалансу між фактичним розміром заподіяної навколишньому природному середовищу шкоди та сумою існуючих штрафів і, як наслідок, посилення відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог природоохоронного законодавства та підвищення ефективності здійснення державного контролю у сфері охорони довкілля.
Проектом Закону пропонується внести зміни до статей 77-1, 78, 78-1, 79, 82, 82-1, 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статті 241 Кримінального Кодексу України, збільшити розміри штрафів за порушення вимог законодавства у сфері охорони довкілля.
Слід зазначити, що Ольга Василевська-Смаглюк як депутат вже неодноразово здійснювала кроки, направлені на притягнення підприємств, які порушують екологічні норми, до відповідальності.

Print Friendly, PDF & Email