Сьогодні наповнення держбюджету України залежить від кредитів і зборів митниці. Тому якщо зараз розірвати відносини з МВФ – це одразу інфляція, стрибок курсу та дефолт. Про це наголосив народний депутат України Борислав Береза в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я сподіваюся, що в Кабміні та вищому керівництві країни переважають прагматики, а не фанатики. І тому вони мають розуміти, що МВФ на сьогодні є єдиним і головним фінансовим партнером України. Так сталося, що ми дійсно залежні від кредитів, і наповнення держбюджету залежить від запозичень і зборів митниці. Це ненормально, і щоб ситуація змінилася на краще, потрібно займатися економікою, створювати нові робочі місця та полегшити ведення бізнесу», – впевнений Береза.

Тому, пояснює депутат, якщо зараз розірвати відносини з МВФ – це одразу інфляція, стрибок курсу та дефолт. Також він зауважив, що коли в середу в парламенті відбувалося голосування по Антикорупційному суду, то стало відомо, що на Лондонській біржі облігації українського займу піднялися на 3-4 відсотки, тоді як до цього постійно падали.

«Якщо ми «провалимо» закон, то ці 3-4 відсотки взагалі зникнуть, і ми матимемо дуже велику проблему. Наскільки мені відомо, якщо головна правка буде врахована, то за закон про Антикорупційний суд стовідсотково проголосують «Самопоміч», «Батьківщина», окремі позафракційні мажоритарники, а також частина БПП та «Нового фронту». Але чи вистачить голосів – я в цьому не впевнений», – визнав Борислав Береза.

Print Friendly, PDF & Email