Саме наліт на зубах стає причиною багатьох захворювань ротової порожнини. З’являється він абсолютно у всіх: із залишків їжі та продуктів життєдіяльності бактерій, які живуть на зубах та язику, лейкоцитів, клітин слизової. Він стає причиною неприємного запаху з рота та втрати естетичного виду зубів.
Окрім щоденної гігієни та відсутності шкідливих звичок, боротися із нальотом допомагає професійне відбілювання зубів – https://healthydent.ua/uk/vidbilyuvannya.html. Така чистка зубів – https://healthydent.ua/uk/uslugy/chystka-zubiv необхідна раз на 6-12 місяців, та й протягом всього іншого часу варто звертати увагу на стан ротової порожнини, не доводячи до утворення зубного каменю (а чистка зубів від каменю – більш довготривала і складна процедура). Для цього варто зрозуміти, чому з’являється наліт, як швидко, і що можна зробити з ним в домашніх умовах та в фахівця.
Причини появи нальоту на емалі
Тепер ви знаєте, з чого складається зубний наліт, та чому ж він утворюється? Варто розібратися в причинах:
- нерегулярне або неякісне чищення зубів;
- переважання м’якої та липкої їжі в раціоні;
- порушення прикусу й неправильній ріст зубів;
- порушення обміну речовин, яке впливає на склад та кислотність слини;
- запалення пародонту – тканин навколо зубів;
- прийом деяких медикаментів;
- шкідливі звички: наприклад, паління та вживання газованих напоїв, через які жовтуватий наліт із часом стає темно-жовтим, і навіть коричневим.
Як саме утворюється наліт?
Існує три стадії утворення зубного нальоту:
- 1-4 години після чищення зубів – розмноження залишків бактерій у ротовій порожнині.
- 4-7 годин після чищення – збільшення кількості бактерій до 10 млн. Продукти їх життєдіяльності залишаються на емалі та прикореневій зоні, і в таких умовах мікроорганізми починають розмножуватися швидше. Нові бактерії виділяють ще більше кислот, які впливають на стан емалі.
- Більше 7 годин після чищення – помітний наліт, який можна відчути, провівши язиком по зубах. Бактерії та слина ущільнюють та мінералізують наліт, щоб він твердішав, утворюючи зубний камінь.
Як боротися з нальотом та каменем?
В домашніх умовах появі зубного нальоту можна запобігти: правильно підібраною зубною щіткою, підходящою зубною пастою, ополіскувачем та використанням зубної нитки. Ідеально придбати й іригатор.
Та найбільш ефективно видаляє зубний наліт та камінь відбілювання зубів. Ціна процедури є досить доступною, особливо, зважаючи на її переваги:
- швидке позбавлення від всього нальоту та каменю (за 1-2 сеанси);
- можливість очистити зуби від бактерій, а отже – запобігти подальшому розвитку каріозних вогнищ;
- необхідність повторення процедури через значний період часу.
Скільки коштує відбілювання зубів? Все залежить від обраного методу:
- Професійна чистка з використанням абразивної пасти – підходить для видалення пігментації та м’якого нальоту, робить емаль гладенькою та блискучою, є максимально доступною за ціною.
- Чистка за допомогою водного потоку й абразивних частинок Air Flow бореться з нальотом на поверхні емалі та в міжзубних проміжках. Вона використовується перед імплантацією та під час лікування брекетами, але не впливає на зубний камінь.
- Ультразвукове чищення ефективне проти нальоту й зубного каменю, делікатно руйнує його та підходить навіть для чутливих зубів та ясен. Щоправда, вартість такої чистки є дещо вищою.
Отже, звертатися за допомогою фахівців варто, та значну частину боротьби з нальотом можна здійснити та в домашніх умовах.