Народний депутат України Надія Савченко, яка в даний час знаходиться під арештом, готує до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) позов до України, передає DW. На сторінці Савченко в соцмережі Facebook у понеділок, 29 жовтня було викладено відкритий лист до Рената Кузьміна, якого Савченко попросила консультувати її з питань звернення до ЄСПЛ. Кузьмін є колишнім першим заступником генерального прокурора України.

«Ваша співпраця з моїми адвокатами значно посилить шанси на перемогу України над свавіллям і беззаконням кожної політичної "еліти", яка приходить до влади в Україні, а це і буде наша спільна перемога - перемога українського народу», – пише Савченко, звертаючись до Кузьміна, який зараз знаходиться у розшуку за підозрою в зловживанні службовим становищем.

Надія Савченко та її адвокати поки ознайомлюються з матеріалами так званої "справи Савченко - Рубана", розслідування якої завершилося 1 серпня. Савченко знаходиться під вартою з 23 березня 2018 року за підозрою в діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади в Україні. У вересні народний депутат відмовилася від угоди зі слідством, яке пропонувало їй строк у 4 роки позбавлення волі. Зараз Савченко загрожує ув’язнення від 5 років до довічного.

Print Friendly, PDF & Email