Світові ціни на нафту суттєво знижуються третій день поспіль і знаходяться на мінімальному рівні з кінця березня. Про це свідчать дані торгів у середу, 3 травня.

Так, нафта Brent із постачанням у липні на лондонській біржі ICE Futures сьогодні подешевшала ще на $2,17 (-2,88%) – до $73,15 за барель. Ціна опустилася нижче за $74 за барель вперше з 24 березня поточного року, тобто більш ніж за місяць.

У свою чергу ф'ючерси на нафту WTI з постачанням у червні на Нью-Йоркській товарній біржі впали на $2,21 (-3,08%) – до $69,45 за барель. Сорт WTI торгується нижче за $70 за барель вперше з 27 березня.

Як відомо, нафтові ціни падають третій день поспіль. Приводом для зниження стало занепокоєння щодо перспектив попиту на енергоносії на тлі очікуваного спаду у світовій економіці. Зокрема, побоювання інвесторів викликала слабка макростатистика щодо США напередодні рішення ФРС щодо ставки, пише Bloomberg. Очікується, що вже сьогодні ФРС США підвищить ставку на 25 б.п., до 5-5,25% річних. Подальше посилення грошово-кредитної політики у країнах Заходу може уповільнити економічне зростання і негативно вплинути на попит на енергоносії.

Приводом для різкого зниження цін також могло стати повідомлення про те, що видобуток в Ірані досяг 3 млн барелів на добу.

Print Friendly, PDF & Email