Голова СБУ Василь Грицак підтвердив інформацію про перебування співробітників української спецслужби на борту захоплених РФ кораблів ВМС України. Про це повідомив прес-центр Служби безпеки України, передає УНН.

«Голова Служби безпеки України Василь Грицак підтверджує інформацію про перебування співробітників військової контррозвідки СБУ на борту кораблів ВМС України, які, всупереч міжнародному законодавству, були атаковані і захоплені російською стороною в Керченській протоці 25 листопада 2018 року», — йдеться в повідомленні.

Офіцери української спецслужби виконували службові завдання з контррозвідувального забезпечення підрозділу ВМС України, як це передбачено статтею 12 Закону України «Про Службу безпеки України».

«Більше 4 років російської агресії українські військові контррозвідники перебувають на передовій плече-о-пліч з військовими підрозділами ЗСУ, Нацгвардії і Держприкордонслужби. І так буде завжди. «Подив» ж окремих офіційних осіб РФ про присутність співробітників СБУ на борту кораблів зовсім не свідчить про відсутність подібної практики в органах контррозвідки країни-агресора. Але справжнє здивування викликає той факт, що проти двох українських катерів і малого буксира росіяни застосували шість «ФСБшних» і чотири військово-морських плавзасобів, а також бойові вертольоти і літаки ВКС РФ», — відзначили в СБУ.

Крім того, за підтвердженою оперативної інформації СБУ, один з російських штурмовиків використовував проти українських катерів дві бойові некеровані ракети, в результаті чого один з офіцерів СБУ отримав важке поранення.

Нагадаємо, що Росія атакувала українські катери в Керченській протоці, в результаті чого екіпаж було заарештовано, шестеро українських моряків поранено.

Print Friendly, PDF & Email