Офіційний статус підсудного, такий як статус глави держави, не звільнятиме його від кримінальної відповідальності, наголосив глава МЗС.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав створити спеціальний трибунал зі злочину агресії проти України для притягнення вищого військового та політичного керівництва Російської Федерації до відповідальності та назвав його майбутні параметри. Про це він сказав під час звернення до учасників конференції у Гаазі щодо відповідальності Росії за злочини в Україні, повідомляє МЗС у четвер, 14 липня.

Зокрема, міністр назвав п’ять основних параметрів, які Україна пропонує покласти в основу майбутнього спецтрибуналу:

Спецтрибунал базуватиметься на правилах та підходах, які застосовуються Міжнародним кримінальним судом та викладені у його Римському статуті. Він розслідуватиме і переслідуватиме злочини агресії проти України, вчинені на її території, як це визначено статтею 8 bis Римського статуту.
Юрисдикція спецтрибуналу поширюватиметься на всі події з лютого 2014 року, з початку збройної агресії Росії проти України.
Спеціальний суд матиме юрисдикцію щодо фізичних осіб, які здійснюють ефективний контроль або безпосередньо керують політичними чи військовими діями держави.
Офіційний статус підсудного, такий як статус глави держави, чи офіційний статус іншої посадової особи держави, не звільнятиме таку особу від індивідуальної кримінальної відповідальності і не пом’якшуватиме покарання.
Спеціальний трибунал розглядатиме лише злочини агресії проти України. Його буде створено як міжнародний спеціальний кримінальний ad hoc трибунал для розгляду збройної агресії Росії проти України.
«Тисячі невинних жертв цього злочину агресії заслуговують на справедливість. Справедливість також необхідна міжнародній спільноті в цілому, щоб покарати найбільше порушення міжнародного права з часів Другої світової війни. Ми повинні покласти край безкарності і залишити наступним поколінням світ, де верховенство права завжди пануватиме», – резюмував Кулеба.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email