Посол США в КНР Ніколас Бернс був екстрено викликаний в китайське МЗС через прибуття очолюваної спікером Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі делегації конгресменів на Тайвань. Раніше влада КНР засудила візит американських політиків на острів і пообіцяла вжити заходів для «рішучого захисту суверенітету та територіальної цілісності» країни.

Заступник міністра закордонних справ КНР Се Фен був уповноважений терміново викликати Бернса, щоб від імені уряду КНР висловити США різкий протест у зв’язку з візитом, йдеться у повідомленні МЗС Китаю.

Се Фен назвав дії Пелосі «навмисною провокацією» та грою з вогнем, розцінивши візит як серйозне порушення принципу одного Китаю та положень трьох китайсько-американських угод.

«Це серйозно впливає на політичну основу китайсько-американських відносин і серйозно зазіхає на суверенітет і територіальну цілісність Китаю. Це серйозно підриває мир і стабільність у Тайванській протоці та посилає сепаратистським силам абсолютно неправильний сигнал про «незалежність Тайваню». Це матиме вкрай серйозні наслідки. Китай не сидітиме склавши руки», — зазначено у повідомленні.

Се Фен наголосив, що уряд США має бути притягнутий до відповідальності.

«Замість того, щоб приборкати навмисну ​​поведінку Пелосі та зупинити її регресивні та порочні дії, уряд США потурав тому, щоб вона діяла по-своєму, що призвело до ескалації напруженості в Тайванській протоці і серйозно підірвало китайсько-американські відносини та зв’язки», — наголосив він.

Се Фен зазначив, що американська сторона має заплатити ціну за свої провини. Китай вживе необхідних заходів і відповість жорсткими контрзаходами.

«Будь-який, хто намагається добитися політичної вигоди, маніпулюючи тайванським питанням, нічого не доб’ється. Сполученим Штатам слід негайно виправити свої помилки і вжити дієвих заходів, щоб звести нанівець негативні наслідки візиту Пелосі до Тайваню. Китайська сторона ще раз закликає Сполучені Штати припинити свої небезпечні дії, поки не стало надто пізно, припинити роздмухувати конфлікт у тайванському питанні, припинити потурання та підбурювання сепаратистських сил, що виступають за незалежність Тайваню, припинити розігрувати «тайванську карту» у будь-якій формі», — зазначено в повідомленні МЗС Китаю.

Print Friendly, PDF & Email