Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з фінським колегою Саулі Ніїностіо.

"Ми не збиралися і не збираємося нападати на Білорусь. І це головний сигнал від усього українського народу білоруському народу. Для нас важливо, щоб Білорусь не втратила своєї незалежності і, незважаючи на будь-який вплив когось, не вступила в цю абсолютно ганебну війну", - сказав Зеленський.

Президент також прокоментував заяву Лукашенка про те, що Україна нібито пропонувала йому "пакт про ненапад".

"Все, що Україна офіційно пропонує, ви все це чуєте. Можу ще раз підтвердити: ми нападати на Білорусь не збираємося і не маємо таких намірів", - додав Зеленський.

Крім того, за словами Зеленського, він упевнений, що більшість населення Білорусі не хочуть воювати з українцями і тому не нападатимуть. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник керівника Офісу президента з питань зовнішньої політики та стратегічного партнерства Андрій Сибіга.

"Що стосується російських військ, які можуть опинитися на території будь-якої держави, тому що вони вважають, що у них "військовий шенген", то це все залежить, мені здається, від поваги населення будь-якої держави до своєї держави, а також поваги керівництва тієї чи іншої держави, яка може допустити або не пускати озброєних людей на свою територію", - сказав він.

Але президент заявив, що основним завданням українців є підготовка до всіх можливих викликів. Він також звернувся до партнерів із нагадуванням, що Україні необхідне озброєння.

"Це непросто, потребуємо допомоги партнерів, тому що територія у нас дуже велика, тому є обмеження щодо кількості амуніції. Я вважаю, що за цим напрямком успіху у них не буде, якщо наступ і буде гіпотетично", - наголосив Зеленський.

Print Friendly, PDF & Email