Мільярдний транш в рамках кредиту, що МВФ надав Україні, затаїв у собі нові сюрпризи. Крім вимоги продажу землі та підвищення пенсійного віку неприємне нововведення чекає і на дрібних підприємців, що працюють за спрощеною системою оподаткування. Справа у тім, що кредитор вважає її «надмірно щедрою». Саме таке формулювання звучить у підписаному меморандумі між Україною та Міжнародним валютним фондом.

«Зусилля слід зосередити на посиленні надмірно щедрого спрощеного режиму оподаткування і поліпшенні адміністрування доходів. Ефективна ставка оподаткування за спрощеним оподаткуванням для дрібних платників податків повинні бути значно збільшені та стати більш жорсткими, щоб зменшити
можливості для ухилення від сплати податків…», — говориться у документі.

Крім того, у меморандумі зазначається, що необхідно уникати урізання податків, адже після реформи 2015 року вони більше не вважаються високими згідно із міжнародними стандартами. Нікому не слід розраховувати і на податкові пільги, адже згідно із поглядами МВФ «Пропозиції щодо податкової амністії, введення податкових канікул і неоподатковуваних промислових зон призведуть до спотворення податкової системи в кращому випадку та дадуть сумнівні результати, то ж їм потрібно чинити опір».

Нагадаємо, що через підписання президентом України закону, що зобов’язує фізичних осіб-підприємців (ФОП, ФОПи) сплачувати єдиний соцвнесок (ЄСВ), були закриті більше кількасот тисяч малих підприємств, то ж наслідки нових закручувань гайок не за горами.

125 просмотров всего, 2 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email