Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє про першу в історії України аеромедичну евакуацію пацієнта. Операцію з транспортування хворого було проведеновчора, 27 лютого, Центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Донецької області та міста Києва спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та за активної підтримки учасників Операції об’єднаних сил. 

Як повідомляють у МОЗ, дівчинку у важкому стані транспортували з Краматорська до Києва спеціалізованим літаком. Наразі дитину готують до оперативного втручання.

«Дівчинку 2006 року народження доставили з обласного відділення нейрохірургії лікарні міста Лиман Донецької області до аеродрому Краматорська. Лікар-анестезіолог і фельдшер супроводжували дитину до аеропорту у Києві. Для подальшого лікування бригада екстреної медичної допомоги у супроводі патрульної поліції доставила дитину в інститут нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова НАМН України. Наразі дівчинка знаходиться у  відділенні інтенсивної терапії та анестезіології інституту, її готують до оперативного втручання», — повідомила прес-служба міністерства. 

«Ця перша аеромедична евакуація — приклад скоординованої роботи Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, учасників Операції об’єднаних сил. Вона відбулася за підтримки волонтерів та активістів», – додали в МОЗ. 

Print Friendly, PDF & Email