Перемир'я на Донбасі немає, "Мінські угоди" виконуються не в повному обсязі. Про це 20 травня заявила канцлер ФРН Ангела Меркель під час спільного брифінгу з президентом України Петром Порошенко.

За словами Меркель, на переговорах мова піде крім цих пунктів про гуманітарну ситуацію, а також про розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном.

"Також мова піде про те, як нам працювати в рамках Мінських угод надалі, і можливу зустріч у майбутньому в "нормандському форматі", - зазначила Меркель. Канцлер додала, що під час переговорів також буде обговорюватися питання проведення реформ в Україні. "Про ті, які на сьогоднішній день вже відбулися, і про ті, які повинні бути продовжені. Також обговоримо допомогу зі сторони Німеччини, щоб поліпшити добробут населення України", - зазначила вона.

Порошенко у свою чергу сказав, що обговорить з канцлером Меркель підвищення ефективності виконання Росією Мінських угод. "Значна частина сьогоднішніх переговорів буде присвячена підвищенню ефективності імплементації, в тому числі Росію, Мінських угод, щоб були виконані вимоги щодо режиму припинення вогню, відведення важкої техніки, артилерії, звільнення українських заручників та імплементації всього безпекового комплексу, який передбачений Мінськими угодами як передумова політичному процесу", - додав Порошенко.

Нагадаємо, що сьогодні Порошенко прибув у Берлін. Президент також відвідає меморіальний комплекс "Концентраційний табір Заксенгаузен" і вшанує пам'ять жертв нацизму. Запланована його зустріч з колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Расмуссеном.

Print Friendly, PDF & Email