В ООН опублікували доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців. Вони повинні бути солдатами з країн, що не входять в НАТО, зазначили в організації.
Звіт, складений колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фоґ Расмуссеном, який тепер є радником президента України Петра Порошенка, буде презентовано високопосадовцям, включаючи спецпредставника США з питань України Курта Волкера. На шляху затвердження миротворчих сил ООН є великі перепони, адже Росія, яка має право вето в Раді Безпеки ООН, має погодитись з цим форматом і Швеція має погодитись очолити місію.
Як пише “Reuters” з посиланням на доповідь, для врегулювання конфлікту потрібні 20 тисяч миротворців, а також чотири тисячі поліцейських. Це дозволить провести місцеві вибори згідно з Мінськими угодами, після яких Київ зможе взяти російсько-український кордон під повний контроль і почати виведення важкої техніки з регіону.
“Для проведення операції потрібно набирати бійців в деяких європейських країнах, наприклад Швеції, державах, які мають досвід миротворчої діяльності, на кшталт Бразилії, а також у країнах, яким довіряє Росія, наприклад в Білорусі”, – заявив автор доповіді, експерт у справах ООН в Колумбійському університеті в США Річард Гауен.
“Якщо досить швидко відправити «в поля» досить серйозні сили, можна буде провести вибори протягом 12 місяців після введення миротворців. Після цього вони залишаться в спірній області ще два роки, поки все заспокоїться”, – стверджує автор доповіді. Він зазначив, що на введення 50 тисяч чоловік, про що говорилося раніше, не погодиться Росія.