Уперше за багато років рівень мінімалки українців перевищив аналогічні показники Росії та Білорусі. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Сергій Ніколайчук у FACEBOOK.

За його словами, останніми роками Україні вдалося нівелювати відставання, яке фактично з’явилося після кризи 2008 року і поглибилося в результаті кризи 2014-15 років.

Чинники, які сприяли підвищенню рівня мінімальної зарплати:

  • стійкі темпи зростання ВВП з 2016 року;
  • додатковий “підігрів” ринку праці процесами міграції, що стимулює навіть вищі темпи зростання реальних заробітних плат порівняно з темпами зростання продуктивності. Значні доходи від трудової міграції зумовлюють вищі темпи зростання національного доходу порівняно з ВВП, що теж тисне на заробітні плати;
  • соціальних стандартів з 2016 року відбувається дещо швидшими темпами порівняно зі зростанням економіки.
    “У подальшому ці ж фактори (зростання продуктивності праці, процеси міграції та політики з перерозподілу доходів) та їхня комбінація визначатимуть динаміку соціальних стандартів. Головним чинником все ж у цьому процесі є підвищення ефективності економіки і зростання продуктивності праці, що буде зумовлювати як підвищення заробітних плат загалом по економіці, так і її мінімального рівня”, – зазначає Ніколайчук.
Print Friendly, PDF & Email