Під час зустрічі лідерів Німеччини і Франції з президентом Росії нічого про долю України без України вирішуватися не буде.

Про це заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенко, повідомляє прес-служба глави української держави.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі та скоординували позицію щодо реалізації мінських домовленостей в контексті підготовки до саміту Великої двадцятки в Гамбурзі й, зокрема, зустрічі Меркель і Макрона з Путіним.

Лідери України та Німеччини наголосили пріоритетність виконання ключових вимог безпеки Мінських домовленостей. Вони висловили занепокоєння через постійне порушення російськими бойовиками режиму припинення вогню.

Порошенко наголосив на важливості звільнення українських заручників, які знаходяться як у полоні бойовиків і на території Росії.

Під час розмови була висловлена стурбованість триваючими погрозами безпеки спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зі сторони російських бойовиків, а також спробою істотно обмежити їхню діяльність на Донбасі.

Петро Порошенко та Ангела Меркель наголосили на необхідності продовження активних контактів у нормандському форматі з метою повернення Росії у логіку виконання мінських домовленостей.

Ангела Меркель також подякувала президенту України за участь у європейській церемонії прощання із колишнім німецьким Канцлером Гельмутом Колем у Страсбурзі.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email