Канцлер ФРН Ангела Меркель підтримала акції протесту німецьких школярів на захист клімату і назвала їх «дуже хорошим починанням». Про це повідомляє DW.

 «Я підтримую те, що школярки і школярі виходять на вулиці заради захисту клімату і борються за це», — заявила Меркель в суботу, 2 березня, в традиційному відеозверненні. «Наших цілей в справі захисту клімату можна досягти тільки тоді, коли ми маємо підтримку в суспільстві», — додала Меркель.

При цьому канцлер зауважила, що не все може відбуватися так швидко, як цього хотілося б школярам — наприклад, у справі відмови від вугільної енергетики. «Ми повинні домогтися поєднання робочих місць і економічної потужності з одного боку з нашими цілями в питанні захисту клімату», — сказала Меркель.

За її словами, уряд ФРН саме тому створив спеціальну вугільну комісію, до якої увійшли представники всіх сфер суспільства і яка сформує спільну позицію з цього питання. «Було прийнято рішення до 2038 році планомірно і передбачувано відмовитися від вугільної енергетики в Німеччині», — нагадала Меркель. З точки зору учнів, можливо, це довгий термін, проте це процес багато чого вимагає від влади.

Нагадаємо, що в січні школярі в Німеччині, Швейцарії та Бельгії почали влаштовувати різноманітні акції та марші, щоб привернути увагу влади та суспільства до проблеми зміни клімату.  

Print Friendly, PDF & Email