Тільки у приватному секторі пошкоджено три тисячі будинків, з яких 1,5 тисячі повністю зруйновані, а решта – підлягають капітальному або поточному ремонту.

В Ірпені вже відремонтовані 380 багатоповерхових та 120 приватних будинків, зруйновані під час окупації та обстрілів міста. Про це сьогодні, 30 січня, повідомив мер міста Олександр Маркушин.

"Ірпінь – одне з найбільш постраждалих міст. 95% жителів були евакуйовані. Тільки у приватному секторі постраждало три тисячі будинків, з яких 1,5 тисячі повністю знищені, а решта підлягають капітальному або поточному ремонту. Пошкоджено 524 багатоповерхівки, з них 39 повністю знищено, їх потрібно демонтувати, і половину з них ми вже демонтували", – зазначив мер.

Маркушин повідомив, що ще торік вдалося відновити 120 приватних будинків та 308 багатоповерхових. Серед реконструйованих – чотири будинки у рамках пілотного проєкту Irpin Reconstruction Summit та італійського фонду Terre des Hommes Italy.

Мер додав, що італійці інвестували у відновлення будівель $800 тисяч.

"Завдяки нашим італійським друзям 450 сімей знову знайшли свій дім. Але роботи ще дуже багато: належить провести капітальний та поточний ремонт ще майже 140 багатоповерхівок. Ми будемо звертатися по допомогу у різні фонди, щоб максимально швидко й ефективно відновити житло. Це наш пріоритет", – сказав Маркушин.

Print Friendly, PDF & Email