Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розкритикував Роскосмос за прожектерство і недостатню ефективність використання інвестицій. Про це повідомляє ТАСС.

"Хотів ще звернути увагу, це впадає в очі, треба закінчувати з прожектерством. Досить базікати, куди ми полетимо в 2030 році, треба працювати, менше говорити і більше робити, активно займатися комерціалізацією космічної нашої галузі і збільшенням частки Росії на міжнародному ринку", - заявив він, відкриваючи нараду про фінансово-економічний стан Роскосмоса і його підвідомчих організацій.

На думку глави уряду, з ефективністю використання виділених інвестицій також є певна проблема. За його словами, в 2018 році Роскосмос близько 16% бюджетних інвестицій не використовував. Медведєв визнав, що частково це було зумовлено об'єктивними причинами. "У будь-якому випадку це неповних підприємства і невиконані наукові роботи, - підкреслив прем'єр. - Як результат, одна з конкурентних сфер розвивається повільніше, ніж нам потрібно, ну і існують фінансові труднощі для різних підвідомчих структур".

Глава кабінету міністрів вказав також і на недостатньо високі темпи будівництва космодрому Східний. "Показовою є ситуація з космодромом Східний, де будівництво мало завершитися в минулому році", - підкреслив прем'єр, зробивши акцент на тому, що безліч спочатку запланованих об'єктів так і не було побудовано. На їх добудову Роскосмос запитує додаткові кошти.

При цьому в 2019 році, зазначив прем'єр, необхідно почати будівництво другої черги, з тим, щоб до 2021 року космодром Східний був повністю готовий до запуску космічних апаратів різного призначення з використанням ракети-носія важкого класу. "Очевидно, що та динаміка, яка є, не дозволяє в ці терміни вкластися, значить необхідні зусилля, необхідно зробити все залежне від структур, які цим займаються, для виконання відповідної будівництва", - підсумував Медведєв. Він закликав для виправлення ситуації створити ефективні механізми управління, фінансування всередині самої ракетно-космічної галузі.

Прем'єр-міністр звернув увагу, що за виконанням прийнятих рішень і дотриманням встановлених термінів і стандартів якості необхідно встановити жорсткий контроль.

Print Friendly, PDF & Email