Близько 650 тисяч працівників державного сектору Тунісу долучилися до протестів через відмову уряду підвищити заробітні плати, передає Reuters.

Через найбільший загальнонаціональний страйк за п’ять років, організований Загально професіональною спілкою Тунісу, було закрито навчальні заклади, муніципалітети та міністерства, а лікарні працювали лише на випадок надзвичайних ситуацій.

Тисячі демонстрантів зібралися під будівлею парламенту в столиці країни, вимагаючи відставки уряду та тримаючи в руках транспаранти з надписами «Протест заради гідності».

До протестів долучилися мешканці міст Сфакс, Габес, Сіді-Бузід та Касеррин. 

Туніс бореться з економічною кризою, яку залишив по собі повалений у 2011 році авторитарний правитель Зін аль-Абідін Бен Алі. Нинішньому прем’єр-міністру Юсефу Шахеду вдалося знизити дефіцит державного бюджету з 6,2 відсотків у минулому році до 4,9 відсотки у цьому році. Однак громадяни країни незадоволенні методами політика: для покращення економічного стану Шахед вдається до скорочення державного сектору та субсидій на пальне. 

Уряд стверджує, що в бюджеті зараз немає коштів, щоб покрити підвищення заробітних плат, якого вимагають учасники протестів. Щоб виконати всі вимоги необхідно близько 2 мільярдів туніських динарів (690 мільйонів доларів).

Прес-секретар уряду Іяд Дахмані (Iyad Dahmani) заявив, що якби прем’єр-міністр хотів здобути прихильність електорату він би пішов на підвищення зарплат, але питання в тому, хто би фінансував це. 

Нагадаємо, що масштабні протести почалися у індійському штаті Махараштра. Селяни вимагають передати сільсько-господарські землі у володіння фермерів. 

Print Friendly, PDF & Email