У Франції обговорюється можливість проведення референдуму з найширшого кола питань у відповідь на вимоги руху «жовтих жилетів». Як передає ТАСС з посиланням на газету Le Journal du Dimanche, народне голосування планують організувати 26 травня, в день виборів до Європарламенту.

Повідомляється, що відповідальний за вибори відділ міністерства внутрішніх справ Франції в кінці цього тижня почав переговори з друкарнями і постачальниками паперу про підготовку конвертів і бюлетенів для голосування. На думку газети, чиновники попередили фірми про можливий тендер, який буде організований в разі прийняття президентом відповідного рішення.

«Потрібно буде діяти дуже швидко, менш, ніж за тиждень», — наводить видання цитату джерела в президентському оточенні. Хоча на нещодавній зустрічі з журналістами президент Франції Еммануель Макрон і заявив, що питання про референдум вимагає «неабияких роздумів», в дійсності він вже майже визначився, і ймовірність проведення голосування 26 травня «вкрай висока», стверджує джерело. 

Інший представник найближчого кола президента зазначив, що той розглядає чотири варіанти подальшого розвитку подій в рамках кризи «жовтих жилетів», проте ні переговори з профспілками, ні дострокові парламентські вибори, ні переформування уряду не підходять по ряду причин.

«Останній варіант — це референдум, і процес вже пішов. Дуже важливо посеред великих національних дебатів відкрити таку перспективу, щоб дати їм нове дихання і цілком конкретне тлумачення», – констатував співрозмовник видання. 

Нагадаємо, що «жовті жилети» висунули своїх кандидатів на вибори до Європарламенту. 

Print Friendly, PDF & Email