Кандидат політичних наук, директор Центру суспільних відносин Євген Магда вважає, що конфлікт на Донбасі буде тривати навіть у випадку, якщо власті побудують стіну.

Так він прокоментував заяву помічника президента Андрія Єрмака щодо того, що Україна може побудувати стіну на Донбасі.

«Ідея стосовно використання досвіду Ізраїлю для урегулювання конфлікту на Донбасі вказує на багато недоліків. Можливо, головний з них – це дефіцит євреїв в Україні. Це, звичайно, жарт, але якщо казати серйозно, то ситуацію на близькому Сході та ситуацію на Сході України пов’язують занадто мало факторів. Якщо армія і оборона Ізраїлю протидіють не надто численні та не регулярні військові сформування, які озброєні часто саморобними ракетами, то армії України на Донбасі протидіють добро озброєні, можна казати з усією потрібною номенклатурою, так звані перші та другі арамейські корпуси. Тому розраховувати на те, що вони можуть бути стримані такою стіною - це щонайменше не гідно», - сказав він.

У той же час Магда вважає, що у першу чергу країні необхідно розробити стратегію повернення своєї території.

«Треба розуміти, що для того, щоб казати про реінтеграцію Донбасу і Криму, треба розуміти, що цей процес буде тривалим. І що будь які поступки агресору будуть його підштовхувати до збільшення своїх вимог. Тому, я вважаю, що насамперед треба ухвалити стратегію реінтеграції тимчасово втрачених територій. Стратегію, яка може буди розшита на різні категорії населення. Тобто не лише на керівників держави, але і на експертне середовище, на політиків, та в ідеалі на всіх громадян, які так чи інакше пов’язані та зацікавлені в реінтеграції держави. Тому заяви Єрмака не є нічим інакшим, як зондування суспільного та політичного ґрунту, та демонстрацією позиції напередодні переговорів у Нормандському форматі», - підсумував кандидат політичних наук.

Нагадаємо, раніше помічник президента Андрій Єрмак заявив, що Україна можливо побудує стіну на Донбасі. За його словами, якщо Путін не погодиться на домовленості про припинення вогню і обмін полоненими, «ми будемо будувати стіну, і життя триватиме».

Print Friendly, PDF & Email