Місія МАГАТЕ може відвідати Запорізьку АЕС на початку вересня, заявив гендиректор організації Рафаель Ґроссі в ефірі телеканалу France 24.

«Це буде дуже скоро… за кілька днів. Я думаю, що ми дуже, дуже близькі до остаточної та повної згоди обох сторін», – сказав він.

За його словами, станція стала якщо не мішенню, то об’єктом, який не захищений від військових атак, що є вкрай неприпустимим.

«Спосіб стабілізувати (ситуацію) полягає в тому, щоб забезпечити міжнародну присутність на місці. Між сторонами є принципова згода. Я працюю над деталями», – розповів Ґроссі.

Водночас він наголосив, що головний обов’язок агентства не допустити аварії. На його думку, питання демілітаризації станції має обговорюватися у політичних колах.

За даними Bloomberg, місія МАГАТЕ планує відвідати ЗАЕС до 5 вересня.

«МАГАТЕ хоче відвідати станцію до 5 вересня, під час вже запланованої двотижневої міжнародної місії для перевірки систем безпеки на найбільшій у Європі атомній електростанції», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що напередодні він у Стамбулі зустрічався з офіційними особами Росатому.

Як стверджує видання, для розслідування обстрілів електростанції ядерним інспекторам буде надано ширші повноваження, ніж визначали спочатку.

Раніше у Києві заявляли, що фахівці МАГАТЕ можуть потрапити на Запорізьку АЕС тільки через підконтрольну уряду територію. Тільки такий варіант також підтримує ООН.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email