Лідер Радикальної партії Олег Ляшко висунув свої умови президенту Петру Порошенку щодо голосування за воєнний стан і фактично змусив закріпити окремою постановою проведення виборів президента України в березні наступного року.

Про це повідомляють Українські новини.

Ключовою подією минулого тижня було голосування у парламенті за прийняття воєнного стану, введення якого було прийнято рішенням РНБО та підписане президентом України, зазначили експерти на брифінгу, який пройшов 30 листопада.

Однак парламент не одразу проголосував за запропонований проект воєнного стану, який передбачав тривалість 60 діб і мав бути поширений на всю територію України.

«Олегу Ляшку вдалось домогтися зустрічі з головою парламенту Андрієм Парубієм та висунути умови щодо зменшення з 60 до 30 діб дії воєнного стану. Окрім цього було також проголосовано окремою постановою про проведення виборів президента в кінці березня наступного року. Радикали та інші опозиційні партії твердили, що введенням воєнного стану на 60 діб фактично відтерміновували вибори президента України», - наголосив експерт Тарас Семенюк.

Експерт Андрій Бузаров зазначив, що "швидкого врегулювання конфлікту між Україною і Росією не існує. Все вже давно перейшло у стадію стагнації і пропаганди. В ідеалі в такій ситуації можна було б знайти країну-посередника у врегулюванні не тільки конфлікту в Азовському морі, але і в цілому всіх ускладнень між Росією і Україною", - говорить експерт.

Відповідно до закону про воєнний стан є можливість використовувати трудові можливості підприємств, організацій усіх форм власності для оборони, змінювати режим їх роботи і інші зміни їх діяльності, примусово відчужувати приватне і комунальне майно, встановлювати особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування людей.

 

 

Print Friendly, PDF & Email