Президент Білорусі Олександр Лукашенко попередив Росію, що вона може втратити союзника в обличчі Білорусі, якщо не запропонує Мінську компенсацію після зростання ціни на нафту, передає Радіо Свобода.

«Якщо керівництво Росії обере такий шлях і втратить свого єдиного союзника в західному напрямку, це їхній вибір», – заявив 10 січня Лукашенко на тлі енергетичних суперечок між двома країнами.

Упродовж років Білорусь мала значну економічну вигоду від купівлі задешево російських енергоресурсів і їхнього реекспорту, але зараз Росія планує отримувати за свою нафту бльше, щоб зменшити навантаження на власну економіку.

За оцінками Білорусі, план Москви коштуватиме Мінську 11 мільярдів доларів втрачених доходів упродовж наступних шести років.

Вперше це питання було порушено на саміті Євразійського економічного союзу в грудні минуло року. Лукашенко підняв питання різних умов ціноутворення для білоруських споживачів газу, для яких паливо коштує $ 130 за тисячу кубометрів, і для російських (в сусідній Смоленської області) — по $ 70 за тисячу кубометрів. Володимир Путін відповів, що якби для Білорусії була ринкова ціна газу, вона була б під $ 200 за тис. Куб. м, а не $ 127 і $ 129.

Print Friendly, PDF & Email