Лідер ОУН Богдан Червак в ефірі каналу ZIK закликав переглянути та переоцінити українсько-польських взаємини. "Ми дійшли до етапу, коли треба переоцінювати українсько-польські взаємини з огляду на ті недружні акції щодо України і української держави, які відбуваються на теренах Польщі" - сказав він.

На переконання Червака, руйнування пам' ятника УПА неподалік Перемишля, є нічим іншим, аніж черговим етапом з низки подій, які стаються останніми роками та мають на меті дискредитувати та зневажити українську пам'ять, яка є на території Польщі. «І не просто українську, а ту пам'ять, яка пов’язана з національно-визвольним рухом українців за здобуття і збереження державності», наголосив лідер ООН.

Богдан Червак також висловив впевненість, що польський уряд потурає цим актам вандалізму.
"Все, що відбувається на території Польщі, анонсується польськими медіа, як відновлення історичної справедливості, як одне із досягнень польської демократії... Ви чули заяви, скажімо, МЗС Польщі чи прем’єр-міністра, які б засудили такі акції? На рівні муніципалітетів відкриваються якісь кримінальні справи, які нічим не закінчуються. Це не що інше як потурання таким акціям. Саме так треба трактувати ці події, а не ховати голову в пісок і удавати, що нічого суттєвого у взаєминах між країнами не відбувається", - обурився він.

Print Friendly, PDF & Email