Нелегальний бізнес в Україні працює під прикриттям поліції. Таку гучну заяву зробив відомий народний депутат і колишній журналіст «Української правди» Сергій Лещенко в інтерв’ю виданню «Експрес». На його переконання, після приходу Арсена Авакова на пост міністра внутрішніх справ у правоохоронній системі змін не відбулося. Вона, як і колись, тісно пов’язана з мафіозним кланом.

За словами нардепа Лещенко, поліція під керівництвом Авакова «кришує» нелегальний гральний бізнес: «Ще три роки тому міністр Арсен Аваков через соцмережі обіцяв закрити всі нелегальні гральні клуби й погрожував керівникам обласних управлінь МВС персональною відповідальністю у разі, якщо такі заклади функціонуватимуть. Але відтоді їх в Україні лише побільшало. У нас, як у Лас-Вегасі: куди не глянеш, всюди гральні автомати. Ховаються вони під вивісками інтернет-клубів чи лотерей, але функціонують, як гральні автомати чи онлайн-казино. Варто згадати гральні заклади з назвою: “У мережі”. Є інформація про контакти посадових осіб Міністерства внутрішніх справ із людьми, які організовують цей квазілегальний бізнес», — зазначив Лещенко.

Також на його думку, поліція під керівництвом Арсеня Авакова причетна до нелегального видобутку бурштину на Поліссі, проституції та наркоторгівлі: «Погодьтеся, якби МВС вжило належних заходів для припинення видобутку та торгівлі сонячним каменем, цього б не було. Але бізнес процвітає. Це означає, що він має “дах” МВС і, зрозуміло, на ньому там також заробляють. Те саме можна говорити про проституцію і торгівлю наркотиками. Корупційні вертикалі мають декілька рівнів заробітку — від найнижчого до найвищого. Щоб функціонувала корупційна система, треба, щоб на всій вертикалі були бенефіціари цієї корупційної системи. Працює єдиний спрут. До речі, Хатія Деканоїдзе, коли йшла у відставку з посади глави Нацполіції, відверто сказала: система працює з єдиною метою — для збагачення людей, які перебувають на високих посадах у міністерстві. Фактично, маємо зрощення мафіозного клану та правоохоронної системи».

Не забув Лещенко і держзакупівлі для МВС: «Декілька років тому в кабінеті заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря працівник правоохоронних органів поставив приховану камеру. І ця камера зафіксувала, як син Арсена Авакова Олександр Аваков домовлявся з Чеботарем про постачання рюкзаків для правоохоронців. Домовленість була в тому, що МВС зможе придбати рюкзаки в такій кількості та за такою ціною, щоб постачальник собі ще й заробив до кишені. Це відео бачила вся країна. Але ніхто ніяких заходів не вжив. Ніхто не подав у відставку, нікого не притягнули до відповідальності. Усе працює, як і працювало, — починаючи від видобутку бурштину на Поліссі і закінчуючи гральними автоматами у країні, — сказав нардеп Сергій Лещенко і нагадав про самогубство колишнього міністра внутрішніх справ часів Кучми Юрія Кравченко, — До речі, був у нас уже один міністр внутрішніх справ, який працював у мафіозному клані та виконував усі доручення, які йому давали. Він застрелився. Хотілося б, щоб наші міністри не вдавались до самогубства, а відповідали за вчинки, які скоюють, перебуваючи на посаді й позбавляючи майбутнього мільйонів громадян».

Print Friendly, PDF & Email