Навіть найдосвідченішим педагогам доводиться час від часу бідкатися та виходити із себе зі словами «Якщо ви зараз же не сядете на свої місця, я піду до директора. Невже так складно просто посидіти і послухати!»

Процес привертання уваги учнів без зайвих емоцій та підвищеня голосу – це той ще квест. Проте є спосіб, як пройти його блискуче.

Одна з технік, яка дозволить педагогу взяти під контроль «хаос у класі» та швидко заволодіти увагою школярів, має назву «Дія не за схемою».

Як це працює?

Принцип цієї стратегії полягає у порушенні чиєїсь звичної поведінки, переривання її неочікуваним стимулом. Це може бути що завгодно – від жарту до фізичного руху.

«Дія не за схемою» – це феномен, з яким ми маємо справу щодня. Це може бути рекламний рлик, плакат, банер, який «випливає» на певному сайті. Усе це приверта нашу увагу, змушує відволіктися, адже з’являється щось, що перемикає нашу увагу.

Як застосувати її у класі?

Уявіть ситуацію: вчитель перебуває у класі, в якому школярі шумлять, галдять, замаються своїми справами, байдикують і зовсім не помічають учителя.

Для того, щоб привернути їхню увагу, вчитель несподівано плескає в долоні або видає інший звук. Ключова ланка цієї техніки – елемент несподіванки. Саме завдяки йому порушується звичний хід дій учнів.

Що в цей момент відчувають учні?

Відповідь проста – використання «дії не за схемою» завжди супроводжується тимчасовим станом розгубленості. Здивування робить учнів «відкритими для пропозицій» та дає пдагогу кілька дорогоцінних секунд. Це і є його «момент слави».

Як привернути увагу учнів: 5 способів

Зробіть щось неочікуване

Учні обожнюють, коли педагог робить щось непередбачуване та ставиться до своєї роботи з фантазією.

Приміром, прийдіть на урок, присвячений вивченню Древньої Греції, у костюмі грецького бога чи богині.

Помиляйтеся

А ви знали, що один із найкращих способів змусити учнів уважно слідкувати за уроком – навмисне помилитися. Але попередьте їх, що маєте намір зробити кілька помилок і попросіть школярів вас «підловити».

Будьте «в тренді»

Не пошкодуйте 10 хвилин свого часу щодня, щоб вивчити новини поп-культури та використайте цю інформацію під час уроку.

Наприклад, поставте несподіване запитання: «А хто вчора вийщов у фінал «Євробачення»?».  Або «Який матч вчора завершився з рахунком 2:0?».

Також можна розповісти учням якийсь цікавий факт. «А ви знали, яка річ є найбільш продаваною у світі». (Правильно відповідь – кубик Рубіка. А от «Айфони» лише на другому місці).

Розповідайте особисту історію

Дітям дуже цікаво дізнатися історії з життя свого вчителя, особливо якщо вони гумористичні або повчальні.

Цю методику варто використовувати на уроках, навіть якщо вам доведеться трішки дофантазувати чи прикрасити.

Несподіваний міні-тест

Ні-ні, це не контрольна і навіть не самостійна. Міні-вікторини слугують для того, щоб перевірити, наскільки уважно учні слухали вас на уроці.

Напишіть на дошці 1-3 запитання і скажіть, що відповіді на них – це додаткові бали до майбутнього тесту чи контрольної роботи.  Повірте, охочих отримати такий бонус буде чимало.

Тепер ви зрозуміли, що наступного разу не варто підвищувати голос  та піддаватися негативним емоціям – варто просто використати «Дію не за схемою».

Уляна Лисак

За матеріалами Мега Талант

Print Friendly, PDF & Email