Злиті документи розкривають ключові слабкі місця в українському озброєнні, протиповітряній обороні, чисельності та готовності батальйонів у критичний момент війни.
Військово-політичне командування України змінило деякі свої військові плани через витік секретних американських документів. Про це у неділю, 9 квітня, повідомляє CNN з посиланням на джерело, близьке до президента України Володимира Зеленського.Зазначається, що секретні документи Пентагону, які були опубліковані в мережі протягом останніх тижнів, демонструють те, як США шпигуть як за союзниками, так і за супротивниками, що глибоко стурбувало американських чиновників, які побоюються, що ці викриття можуть поставити під загрозу чутливі джерела. та скомпрометувати важливі міжнародні відносини.
Деякі з оригінальних документів викривають масштаби американського прослуховування ключових союзників, включаючи Південну Корею, Ізраїль та Україну.
Інші розкривають ступінь проникнення США до Міністерства оборони Росії та російської ПВК Вагнер, в основному через перехоплені комунікації та людські джерела, які тепер можуть бути відрізані чи поставлені під загрозу.
Інші розкривають ключові слабкі місця в українському озброєнні, протиповітряній обороні, чисельності та готовності батальйонів у критичний момент війни, коли українські війська готуються до контрнаступу проти росіян – і саме тоді, коли США та Україна почали розвивати більш довірчі відносини у сфері обміну розвідувальною інформацією.
Пентагон доклав "міжвідомчих зусиль" для оцінки наслідків витоку, заявила в неділю заступник прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінгх.
Вона додала, що офіційні особи США у вихідні говорили з союзниками та партнерами про цей витік і поінформували "відповідні комітети Конгресу".
За словами офіційних осіб, витік також змусив Пентагон вжити заходів для посилення контролю за потоком таких надсекретних документів, які зазвичай доступні сотням людей в уряді.
Багато документів мають позначки, які вказують на те, що вони були підготовлені розвідувальним підрозділом Об'єднаного штабу, відомим як J2, і, схоже, документи для брифінгів.