"Китай буде підтримувати здоровий розвиток ринку нерухомості, який, як і раніше, є опорною галуззю економіки", - заявив у вівторок віце-прем'єр КНР Лю Хэ. Ці слова підкреслюють зусилля Китаю щодо стабілізації внутрішнього сектора нерухомості, який після регулювання вноситиме більш стійкий внесок в економіку, кажуть аналітики.

На сектор нерухомості КНР припадає майже 40% банківського кредитування, 50% усіх бюджетних ресурсів місцевих органів влади та 60% активів міських домогосподарств у Китаї, зазначив Лю на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія.

Китай має намір стабілізувати очікування, забезпечити розумну ліквідність і послабити обмеження, які раніше були введені для боротьби з перегрівом ринку.

Урбанізація країни все ще йде швидкими темпами, і величезний потенційний попит, що виникає в ході цього процесу, стане потужною опорою для розвитку сектора нерухомості, кажуть аналітики.

Ці коментарі дають зрозуміти, що Пекін докладе всіх зусиль для стабілізації внутрішнього ринку нерухомості, але «гаряче» зростання залишиться в минулому з огляду на нинішню економічну структуру, орієнтовану на промисловість та реальний сектор економіки.

Регулюючі органи пообіцяли прискорити зусилля щодо вирішення житлових проблем для нових громадян та молоді з упором на оренду житла для малозабезпечених груп населення.

Очікується, що центральний уряд оголосить більше заходів щодо стабілізації цін на житло та активізує зусилля щодо стримування та усунення потенційних ризиків. У більшості міст можуть бути зняті всі обмеження, такі як обмеження на купівлю та перепродаж, щоб підтримати ринок та стимулювати його розвиток.

Починаючи з другої половини 2021 року, Китай пережив стрімке падіння цін на нерухомість та продаж житла. У багатьох забудовників виникли проблеми з ліквідністю та погіршилися баланси.

Інвестиції у нерухомість у 2022 році впали на 10 відсотків порівняно з 2021 роком. Продажі нерухомості впали на 26,8 відсотка, повідомило раніше Національне бюро статистики.

З огляду на політику допомоги покупцям житла та забудовникам очікується, що галузь нерухомості стабілізується у 2023 році, кажуть експерти.

Перспективи відновлення ринку нерухомості оптимістичні, очікується, що продаж нерухомості поступово стабілізується в першому кварталі, а інвестиції в нерухомість стабілізуються і відновляться в другому кварталі.

Більше того, експерти зазначають, що політична підтримка, спрямована на стабілізацію ринку нерухомості, є безпрецедентною. Зниження відсоткових ставок за іпотечними кредитами та пороговими значеннями для покупки житла, ймовірно, скоро принесе свої плоди.

Політика в галузі нерухомості також знаходиться у центрі уваги у різних звітах про роботу місцевих органів влади. Наприклад, у Шанхаї поставлено чіткі цілі щодо покращення умов життя, ремонту старих будинків та підтримки оренди житла для малозабезпечених груп населення.

В останні два роки попит молоді на нерухомість для одруження та народження дітей був відкладений через порівняно високий рівень безробіття. Ринок почне відновлюватися у 2023 році, зазначають експерти ринку нерухомості КНР.

Print Friendly, PDF & Email