Згідно з повідомленням виконавчого директора Volkswagen у Китаї, німецький автовиробник інвестує близько 700 мільйонів доларів США на придбання акцій китайської компанії XPeng Motors.

Дві компанії планують випустити два електромобілі середнього розміру під маркою Volkswagen у 2026 році в Китаї відповідно до їхньої технологічної рамкової угоди.

Volkswagen Group заявила, що інвестуватиме в одного з найшвидше зростаючих китайських виробників електромобілів (EV) для спільної розробки автомобілів, що працюють на невикопних видах палива, розширюючи свою присутність на найбільшому у світі ринку таких автомобілів.

Це дозволяє Volkswagen Group розширити свої позиції в Китаї, задіявши нові клієнтські сегменти і швидше виводячи на ринок нові інтелектуальні електромобілі (ICV).

Вже понад 30% нових зареєстрованих автомобілів у Китаї електрифіковано. Переломний момент очікується 2025 року, коли цей показник досягне 50 відсотків.

Дві нові моделі електромобілів, призначені для китайського сегмента середнього класу, будуть спільно розроблені для Volkswagen після підписання угод.

Німецька марка, провідний автомобільний бренд з погляду загальних продажів на материку, відстає від Tesla та BYD у розробці електромобілів у Китаї.

За останні три роки Volkswagen встановив партнерські відносини з розробником мікросхем штучного інтелекту Horizon Robotics, виробником акумуляторів Gotion High-tech та постачальником інтелектуальних операційних систем для автомобілів Thundersoft у Китаї, щоб зміцнити свої можливості в галузі розробки електромобілів, сподіваючись випускати нові моделі.

Volkswagen усвідомлює гостру необхідність наздогнати світових і китайських конкурентів на цьому великому ринку електромобілів.

Робота з китайськими партнерами з деякими зрілими технологіями може запропонувати автогіганту швидкий шлях для зростання свого бізнесу електромобілів тут.

Акції китайської компанії Xpeng, зареєстровані у Гонконгу, зросли на 32,8% до 80,35 гонконгських доларів на ранкових торгах. Акції китайської компанії зросли за ніч на 42%, перш ніж закритися на 26,7% вище до 19,46 доларів США у Нью-Йорку.

Окремо бренд Audi, що належить Volkswagen, підписав угоду про офіційне оформлення свого альянсу з шанхайською компанією SAIC Motor, «щоб швидко та ефективно розширити портфель електромобілів, які пропонуються в преміальному сегменті».

Партнерські відносини наголошують на актуальності для автовиробника з Вольфсбурга, оскільки він намагається переламати ситуацію в Китаї, де його відсунули на задній план більш моторні стартапи, такі як Xpeng і Nio, у виробництві розумних електромобілів. Продаж електромобілів Volkswagen, першого європейського автовиробника, що виходить на ринок Китаю, за перші шість місяців скоротився, хоча загальний ринок електромобілів зріс на 25%.

Найбільші автовиробники Японії також відстали від Китаю. Toyota, Nissan, Honda, Mazda, Mitsubishi та Subaru, які збирають та продають автомобілі через свої спільні підприємства з китайськими партнерами, продали 1,71 млн автомобілів у період з січня по червень, що на 19,9% менше, ніж минулого року, згідно з галузевими даними.

За даними Китайської асоціації легкових автомобілів (CPCA), загальний продаж автомобілів у Китаї в першому півріччі зріс на 2,7% у річному обчисленні до 9,52 млн одиниць.

Китай, який у 2009 році перевершив Сполучені Штати як найбільший ринок транспортних засобів на планеті, також має найшвидший рівень проникнення електромобілів у світі, чому сприяють щедрі державні інвестиції в загальнонаціональну зарядну інфраструктуру. Згідно з прогнозом UBS, до 2030 року три з кожних п'яти нових автомобілів, які з'являться на дорогах Китаю, працюватимуть від акумуляторів, а не викопного палива.

Print Friendly, PDF & Email