Фахівці з лікарні Фувай Китайської академії медичних наук провели повністю роботизовану коронарографію. В операції, що проводилася в Шеньчженьському відділенні лікарні Фувай, використовувався хірургічний робот, який може виконувати як візуалізацію, так і інтервенційне лікування.

Якщо не брати до уваги підготовку, операція була успішно проведена всього за 10 хвилин. Пацієнт залишився задоволений процедурою та результатами.

Традиційна судинна інтервенційна хірургія стикається з такими проблемами, як брак професійних лікарів та високий радіаційний ризик. За допомогою хірургічних роботів лікарі можуть бути захищені від радіації, а точність операції вища, що значно знижує ймовірність післяопераційних ускладнень.

"Під час традиційних судинних втручань лікарі носять захисний одяг вагою до 20 кілограмів, що потребує фізичних зусиль", – сказав Доу Кефей з лікарні Фувай.

"Тим часом операцію проводять за допомогою рентгенівських променів, але сучасні заходи захисту можуть ефективно захистити лише близько 50% випромінювання", - додав Доу.

Робот не тільки допомагає лікарям уникнути опромінення, але й робить операцію стабільнішою, тому що лікар працює в сидячому положенні, і екран краще видно.

Крім того, роботизований маніпулятор підвищує точність та спрощує керування проводами, що значно знижує ймовірність післяопераційних ускладнень.

"Втручання на судинах за допомогою роботів закладають основу для дистанційної хірургії та дозволяють використовувати ширший спектр сценаріїв", - сказав Доу.

Згідно зі звітом, у Китаї налічується близько 330 млн осіб із серцево-судинними захворюваннями, і як рівень поширеності, так і кількість пацієнтів зростають.

Понад 1,8 тис лікарень у Китаї проводять судинні інтервенційні операції, а кількість коронарних інтервенційних операцій у 2019 році сягнула 5,04 млн, з них близько 4 млн – ангіографія.

Успіх роботизованої коронарографії сприятиме клінічному застосуванню хірургічних роботів у коронарній інтервенційній хірургії.

Очікується, що в майбутньому судинний інтервенційний робот стане основним інструментом інтервенційної хірургії нового покоління, який принесе користь більшій кількості пацієнтів.

Print Friendly, PDF & Email