Китай активно надає підтримку Туреччині та Сирії у відновленні – уряд КНР одразу направив рятувальні команди до постраждалих від землетрусу країн.

«Китайські компанії, які займаються енергетичною інфраструктурою та виробництвом обладнання, готові до майбутніх потреб у відновленні постраждалих від землетрусу районів у Туреччині та Сирії на заклик уряду», - повідомили представники китайських фірм, які мають проекти в цих регіонах.

Через тиждень після руйнівного землетрусу магнітудою 7,8, що пронісся південно-східною Туреччиною і північною Сирією, головне завдання, яке має, крім матеріальної допомоги, — допомогти відновити райони, де впали тисячі будівель, розкололися дороги і зруйнувалися мости.

У Китаї вже заявили, що вони готові надати допомогу, якщо в цьому буде необхідність турецького та сирійського урядів.

Power Construction Corp of China (PowerChina), яка увійшла до Туреччини у 1993 році, є однією з таких компаній.

Три гідроелектростанції PowerChina - Feke-I, Feke-II і Karakuz - в Адані на півдні Туреччини, які знаходяться всього за 200 кілометрів від епіцентру землетрусу, витримали випробування стихією.

Основні конструкції електростанцій залишилися непошкодженими та працюють у нормальному режимі. За даними компанії, їхня потужність забезпечує гарантоване енергопостачання для надання допомоги постраждалим від землетрусу.

Щоб задовольнити зростаючий попит на електроенергію та економічні перетворення в Туреччині, компанія за минулі роки побудувала 9 проектів у гідроенергетичному секторі та активно шукає місцеву співпрацю в галузі «зеленої» енергетики, такої як вітрова та сонячна енергія.

«Ми й надалі відстежуватимемо комплексний план розвитку зони лиха, розроблений турецьким урядом, і готові брати участь у відновленні інфраструктури, енергетичних та силових об'єктів, допомагаючи людям у цьому районі якнайшвидше відновити виробництво та нормальне життя та відновити свої будинки», — заявили в PowerChina.

У вівторок компанія Henan D.R. Construction Group повідомила, що вона готова брати участь у майбутньому відновленні як Туреччини, так і Сирії.

Компанія займається будівництвом житла та автомобільних доріг і може допомогти з відновленням водопостачання та дренажної мережі, за словами компанії.

Виробник важкого обладнання SANY Group заявив, що він надає та координує обладнання, необхідне для рятувальних робіт в епіцентрі. Компанія також готова взяти участь у відновленні регіону, де її екскаватори, крани та бетонне обладнання можуть бути використані для тих, хто потребує їх найбільше.

У нещодавній заяві президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган сказав, що метою уряду є відновлення "за один рік", згідно з повідомленнями ЗМІ.

Однак, на думку деяких ЗМІ, відновлення, яке є важливим завданням через масштабні руйнування, може зайняти набагато більше часу, особливо враховуючи потенційну вартість.

За оцінками Bank of America, витрати на відновлення Туреччини можуть становити від 3 до 5 мільярдів доларів, а можливо, і більше, повідомляє Bloomberg.

У Китайській міжнародній асоціації підрядників заявляють, що компанії КНР мають переваги, у тому числі щодо капіталу і технологій.

Активна участь китайських компаній у регіональній співпраці, особливо в галузі інфраструктури, є поширеним явищем у всьому світі в рамках ініціативи «Пояс і шлях», яка відіграє все більш важливу роль у наданні нового імпульсу економічному та соціальному розвитку.

У січні Китай та Сирія підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в рамках ініціативи «Пояс і шлях», забезпечивши потужну підтримку китайським компаніям для участі у відновленні Сирії, країни, зруйнованої війною протягом багатьох років.

Print Friendly, PDF & Email